Erse Kablo Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Listesi’nde

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) yaptığı “İlk 1000 İhracatçı Araştırma Listesi”ne giren Erse Kablo, ilgili listeye 2017 yılında 995. sıradan girmiş geçen yıl verileri itibariyle genel sıralamada 684. sırada yer alarak yükselmiştir. Erse Kablo, sektörel sıralamada ise 40. sırada yer almaktadır. Kablo üreticileri arasında bir önceki yıla göre sektörel olarak ciro bağlamında %7,41 azalma görülürken, Erse Kablo %21 büyüme başarısını gösterdi.

TİM tarafından gerçekleştirilen bu araştırmada; ihracatın en büyük kuruluşlarının yıllık performanslarının gözlemlenmesine ve birçok detaylı analiz yapılmasına olanak sağlayarak, ihracatçı firmalara yol gösterirken, ihracatın gelişimi için yapılan çalışmaların sonuçları da sunuluyor. Araştırma hakkında bilgiler veren TİM Başkanı İsmail Gülle, “2019’da ilk 1.000 ihracatçı firmamız, 103 milyar dolarla Türkiye’nin toplam ihracatının yüzde 62’sini gerçekleştirdi. 5,8 milyar dolar ihracat gerçekleştiren 144 firmamız da 2019 yılında ilk 1000 ihracatçı listesine dahil oldu. 856 firmamız ise; listede yerini korumayı başardı” dedi.

Erse Kablo, ihracatta hizmet verdiği altyapı, inşaat ve endüstri sektörlerinde, yurtdışı pazarlarının ihtiyaçlarını analiz ederek üretimine devam ediyor. Erse, İngiltere, Almanya olmak üzere tüm Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Körfez Bölgeleri’nde 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla önemli bir yere sahip. Erse, kalite güvencesini sağlayarak uluslararası birçok tanınmış firma ve projenin çözüm ortakları içinde yer almaktadır.

Erse, ihracatının %85’ini kendi markası ile yapan bir firma olarak; Ervital, Erflex, Erline, Ervital Fire Safe Cable ve Ervital Fire Safe Gold Cable markaları için satış ve pazarlama stratejilerini geliştirmeye devam ediyor. Erse, 2020 yılında da ticari, teknik ve üretim ekipleriyle birlikte dünya gelişmelerini takip ederek, uluslararası belgelerinin güncellenmesi ve test laboratuvarlarıyla kaliteye verdiği önemin altını çiziyor.

Erse, kaliteli hizmetten ödün vermeden, müşteri ihtiyaçlarını iyi analiz ederek ilerlemeye devam ediyor. ISO 10002 belgesiyle de müşteri memnuniyetine verdiği önemi tescilleyen Erse Kablo, sektöre yön veren lider kablo üreticileri arasında yer alan bir marka olmanın gururunu yaşıyor. Erse Yönetimi, uluslararası ticaretin gelişimi için bu başarıda emeği geçen Erse bünyesindeki değerli çalışanlarına, ekip liderlerine ve iş ortaklarına teşekkürlerini sunduklarını dile getirdi.