Hakkımızda

KABLO SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

Kuruluşunu Aralık 2000 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Kablo Sanayicileri Derneği; kablo ve izoleli iletken üreticilerini çatısı altında toplayarak sektörü temsil etmek, sektörün gelişmesi, sorunlarının tespiti ve çözüme ulaştırılması, kalite bilincinin yaygınlaştırılması gibi konularda sektör yararına faaliyette bulunmaktadır.

 • Misyonumuz

  Kablo ve İletken Sektöründe kaliteli, güvenilir ürünler için mücadele ederek, üyelerin beklentilerini aşan hizmet sunmak. Etkinliğimiz ve örgütsel verimliliğimizle; paydaşlarımıza, topluma ve çevreye kattığımız değeri sürekli ve belirgin bir biçimde arttırmak.

 • Vizyonumuz

  Değişen Dünya’da ihracat kapasitesi ile Türkiye’nin Kablo üssü olmasını sağlamak.

 • Ana İş Hedeflerimiz

  Kablo kalitesine bağlı üretim konusunda firmaların bilinçlendirilmesi, kalite konusunda denetimlerin artması, kablo malzemesi kullanıcılarına kalitesiz kablo kullanım sonuçlarının anlatılması; resmi kurumlar  ve toplumda genel bilinç ve duyarlılığı yükseltmeyi hedefleyen aktiviteleri destekleyerek, sektörün ve ülke yararının yanı sıra tüketicilerin can ve mal güvenliği haklarının korunmasına katkıda bulunmaktır.

 • Organizasyon Yapımız

  Dernek, gönüllü katılım ile örgütlenmiş ve tüzüğünde yazdığı üzere kablo piyasasında kalitesiz mal üretilmesine engel olmak için Türk Standartları Enstitüsü ile Sanayi Güvenliği ve Denetimi ile ilgili diğer resmi kurumlarla işbirliği yapmaktadır.

 • Kurumsal Performansımız

  Dernek Yönetim Kurulu ve Dernek Üye firmaları kalite konusunda deneyime sahiptir. Türkiye ve Dünya’nın en büyük kablo firmaları dernek üyesidir.