Kayseri’de yaptığı yüksek teknolojili üretimle bugün dünya devlerinin tedarikçisi konumunda bulunan Mega Metal hızlı büyümesini sürdürüyor… 2004 yılında kurulan Mega Metal’in bugün Avrupa’nın en büyük bakır tel üreticisi olduğunu vurgulayan Mega Metal Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Ali Turgut, “Hedefimiz yakın gelecekte, bu alanda dünyanın en büyük 3 firmasından biri olmak” dedi.

EKONOMİK krizlerin içerisinde barındırdığı fırsatlar birçok girişimcinin de önünü açıyor. Yatırım yapanın ve doğru hamlelerle büyüyen şirketlerin kısa sürede zirveye çıktığı dönemler gerçek başarı öykülerini de beraberinde getirir. 2001 krizinin ardından ticaretten üretime yönelen Cüneyt Ali Turgut da bu iş insanlarının başında geliyor. 2004 yılında faaliyete aldığı “Mega Metal” bugün birçok dünya devine ince bakır tel üretimi gerçekleştiriyor. Mega Metal Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Ali Turgut, Avrupa’nın en büyük bakır tel üreticisi olduklarını vurgulayarak, “Hedefimiz yakın gelecekte, bu alanda dünyanın en büyük 3 firmasından biri olmak” dedi.

Rakiplerle Fark Açılıyor

Kayseri’de ürettikleri yüksek teknolojili bakır tellerin bugün dünyanın en önemli kurumları tarafından kullanıldığının altını çizen Turgut, “En büyük müşterilerimiz otomotiv firmaları… Özellikle elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla birlikte, bakır tel ihtiyacı da her geçen gün artıyor. Bugün dünyada hemen hemen her elektrikli aracın içinde Kayseri’de ürettiğimiz bakır teller kullanılıyor. Otomotiv firmalarının dışında birçok önde gelen kurumun tedarikçisi konumundayız. Özellikle elektrikli araçların yaygınlaşmasına bağlı olarak bizim de bu pazardaki payımız her geçen gün artıyor. Diğer yandan Mega Metal’in ürettiği bakır teller robotlarda, uzay teknolojisinde ve tıbbi cihazlarda kullanılıyor. Yüksek teknoloji üretimimiz sayesinde rakiplerle aramızdaki fark her geçen yıl açılıyor.

Haberin devamı için:

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/avrupanin-bakir-tel-ureticisi-konumuna-geldi-40953841