Kablo kesit hesabı yapmak CableApp ile çok kolay! 

Türk Prysmian Kablo online hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Prysmian Group’un geliştirdiği CableApp uygulaması artık Türkçe dil seçeneğiyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Web üzerinden de kullanılabilen CableApp, sahadaki montaj elemanından ofisteki mühendislere kadar tüm kullanıcılara proje ve tesisat yöntemine uygun olarak en iyi kablolama çözümünü seçmede yardımcı oluyor. Ücretsiz erişilebilen CableApp uygulaması bilgisayar, tablet veya mobil cihazda kullanılabiliyor.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, sektöre kazandırdığı ilklere bir yenisini daha ekledi. Prysmian Group’un geliştirdiği, hem web üzerinden hem de tüm mobil işletim sistemleri ile uyumlu çalışan mobil uygulama CableApp artık Türkçe dil seçeneği ile kullanılabiliyor. CableApp mobil uygulaması ile sektör profesyonelleri ihtiyaçlarına uygun kabloyu kolaylıkla seçebiliyor. TS HD 60364-5-52 standardı ile uyumlu çalışan CableApp uygulaması, kablo kesit hesaplarını çok daha kolay ve 1 dakika gibi kısa bir sürede yapmaya da olanak sağlıyor. Kullanıcı dostu ara yüzüyle dikkat çeken CableApp uygulaması, kablo seçimine göre ne kadar enerji tasarrufu yapılacağını ve CO2 emisyon kazancını da görüntüleyerek, sürdürülebilirliğe de katkı sağlıyor.

CableApp ile doğru kablo seçimi hem daha kolay hem de hızlı

CableApp mobil uygulamasını Türkçe’ye entegre ederek sektöre önemli bir hizmet sunduklarını söyleyen Türk Prysmian Kablo Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Tamer Yavuztürk, “CableApp uygulaması; sahadaki uygulamalarda kullanılan TS HD 60364-5-52 standardının uygulanmasına yönelik olarak kolaylık sağlamak, projelendirme ve uygulama zamanlarından tasarruf etmek ve sektörde bilinçli kullanıcı sayısını artırmak amacı ile geliştirildi. Teknolojiyle paralel olarak hızla gelişen sektörümüzde artan ihtiyaçları ve talepleri göz önüne aldığımızda, mobil uygulamamız hem doğru kablo seçiminde kolaylık hem de zamandan tasarruf sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de ilklere imza atmaktan her daim mutlu olduklarının altını çizen, Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè ise, “CableApp uygulaması ile sektörümüzde fark yaratan bir çalışmaya imza atmaktan gurur duyuyoruz. Grubumuzun sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda, inovasyona ve dijitalleşmeye verdiğimiz önemi bu tip çalışmalarla gözler önüne seriyoruz. Ayrıca, firma misyonumuz ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ doğrultusunda, sektörümüze öncülük etmeye ve yenilikçi uygulamalar sunmaya devam ediyoruz.” dedi.

Hem web’de hem de akıllı cihazlarda!

CableApp uygulamasında, hem Türk Prysmian Kablo bünyesinde yer alan ve Mudanya fabrikasında üretilen enerji kablolarına ait özelliklere göre hem de kablonun uygulanmak istenildiği tesisat yöntemine göre kablo araması yapılabiliyor. Seçilen ürüne göre tüm kablo tipleri listeleniyor, kablonun tüm karakteristik değerlerine katalog sayfalarından erişim sağlanabiliyor. Ayrıca seçilen kablo mobil cihaz ile kaydedilip, paylaşılabiliyor. Türk Prysmian Kablo CableApp uygulaması AppleStore ile GooglePlay üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir veya https://www.cableapp.com adresinden online olarak kullanılabilir.