“CPR  (Yapı Malzemeleri Yönetmeliği) ile Sektörü Bekleyen Değişiklikler” semineri, Nexans Türkiye Pazarlama Müdürü Ayhan Güngör ve Nexans Türkiye Teknik Müdürü Kamil Mutlu’nun sunumuyla, Voltimum internet portalı üzerinden canlı ve ücretsiz olarak gerçekleşti.

Yapı malzemelerinin yangın performansı için yeni ve zorunlu bir dil getirerek bu malzemelerin performansına ilişkin güvenilir bilgiler sağlamayı amaçlayan “CPR” türkçesiyle “Yapı Malzemeleri Yönetmeliği”nin kapsamına ve beraberinde getirdiği değişikliklere ilişkin bilgilerin detaylarıyla paylaşıldığı online seminer sektör tarafından yoğun ilgi gördü.

Yoğun katılımla gerçekleşen seminerde, katılımcılar, mevcut kabloların ve CPR uyumlu kabloların bir arada kullanılabileceği geçiş döneminin sonuna yaklaştığımız bu günlerde (1 Temmuz 2017), sektörü bekleyen değişikliklere dair sorularının yanıtlarını konunun uzmanlarından aldı.

2017 boyunca üretilmiş olan ürünlerin kullanılıp kullanılamayacağı; CPR kapsamı dışındaki kablolarda etiketleme ve CE işaretinin nasıl olacağı; ülkemizdeki yasal zorunluluklar ve sınıflandırmalarla ilgili son durum ve  yönetmelikte geçen yapı kavramının ne tip binaları kapsadığı gibi bir çok soru seminerin sonunda yanıt buldu.

Nexans Türkiye, CPR konusundaki bilgilendirici seminerlerine 12 Mayıs’ta İstanbul, 16 Mayıs’ta İzmir ve 24 Mayıs’ta Ankara’da olmak üzere sektör çalışanlarıyla buluşarak devam edecek.