İçinde bulunduğu coğrafyada teknolojik imkanları ve üretim kapasitesi açısından kablo sektöründe lider konumda olan Türkiye’nin,  sektördeki önemli oyuncularından biri olan Ören Kablo müşterilerine sunduğu  yeni nesil Cat 7 data kabloları ile tekrar fark yaratırken, yeniden yapılanma sürecinin  bir parçası olarak değişim ve gelişimini pekiştiren yeni kurumsal kimliğini ve logosunu da eş zamanlı olarak duyurdu.

Türkiye’nin ilk koaksiyel kablo üreticisi olarak bilinen Ören Kablo, yıllar içinde müşteri memnuniyetini birincil öncelik yaparak genişlettiği üstün kaliteli ürün gamına konusunda uzman, dinamik ve yaratıcı takım arkadaşlarıyla hayata geçirdikleri yeni nesil ürünlerini de  ekleyerek üstün kaliteli ve uygun fiyatlı kablolarını müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor.

Ören Kablo , teknik yönden çok güçlü aynı zamanda girilmesi zor bir pazar olan Almanya’da güçlü bir marka değeri yaratmış olup Almanya’da faaliyet gösteren kablo operatörlerinden ürünlerine teknik onay alabilmiş ve kendi markasıyla kendini bu pazarda kanıtlamış ilk ve tek Türk firmasıdır. 2009 yılından bu yana Almanya kablo TV ürün segmentinde olan firma bugün itibari ile  %60’lık pazar payı ile “lider” konumundadır.

Avrupa’da  Türkiye’yi temsil eden önemli kablo markaları arasında sağlam bir yere sahip olan firma teknolojiyi bir adım önde  takip ederek veri paylaşımının hızlanma ihtiyacı için altyapısını geliştirdi ve data kablolarında “büyük bant genişliği” ihtiyacını gidermek için  yeni nesil data kablolarını tüketicileriyle buluşturmaya başlamıştır.

Veri transferinde kullanılan Cat kablolar, diğer bir adıyla  ethernet kablolar, gelişen teknoloji ile beraber hızlanma ihtiyacı taşırlar. Hızlanan veri transferlerini karşılamak için farklı teknik özelliklere sahip  cat6,  cat6a  ve cat7  kablolar bu sebeple üretilmekte olup bu ürünlerin kullanım alanına göre doğru seçimi önem taşır. 2016 yılının sonuna kadar Cat 6 kablo üretimini aralıksız sürdüren firma, gelişen teknolojinin doğuracağı ihtiyaçları önceden görerek Ar-Ge ve üretim yatırımlarını üstün kaliteli Cat 7 ve Cat 7A kablo ürünlerini de sunabilecek seviyeye getirmiştir. Ören Kablo bugün itibari ile  teknolojik gelişmelere  paralel sektörde ileriki dönemlerde doğacak ihtiyaçları karşılayacak üretim koşullarını bugünden karşılayacak kapasitededir.

Firma, Cat 7 ve üzeri Data/LAN kablolarında izolasyon malzemesi olarak Köpüklü Polietilen kullanıldığından öncelikle Cat 7 ve üzeri Data/LAN kablolarının izolasyonlarının üretimleri için Fiziksel Köpüklü İzolasyon hattına yatırım yapmıştır. Ören Kablo,  kablo kategorisinin artmasıyla hassasiyetinin de artması, dolayısıyla perlerin Empedansını, direnç dengesizliğini üretim sırasında çok iyi kontrol altında tutulması gereksinimini de göz önüne alarak kabloyu tek aşamada bükebilen hatlarında bu parametreleri sürekli kontrol altında tutabilmek için perlerin bükülmesinden, en son grup büküme kadar her aşamada online gerginlik kontrolü sağlayabilmektedir. Üretim hatlarının yanı sıra test cihazlarına da ciddi yatırımlar yapan firma laboratuvarlarına en son katmış oldukları test cihazları  sayesinde Data/LAN kablolarını 2GHz seviyesine kadar test edebilmektedir.

Yeni  segment ürünleri olan Cat7 serisinde de aynı prensibi sürdürecek olan Ören Kablo yine aynı ihracat prensibini benimseyerek yurt dışında doğabilecek ihtiyaçlara cevap verecek “Ören Kablo” markalı ürünleriyle her türlü projede, pek çok ayrı ülkede kendi ismi ile yer almayı  ve ülkemizi farklı coğrafyalarda da üstün kaliteli ve rekabetçi ürünleri ile temsil etmeyi hedeflemektedir.