Çorlu Mühendislik Fakültesi işbirliği ile Ticari Pazarlama ve İletişim Sorumlumuz Emrah Kebabcı, Pazarlama ve İletişim eğitimi gerçekleştirdi. Eğitime verdiği desteği kurumsal sosyal sorumluluk amaçları arasında hep ön sıralarda tutan 2M Kablo, farkındalığı oluşmuş bilinçli bir neslin doğmasına katkıda bulunduğu için gurur duymaya devam ediyor!

28 Nisan 2017 tarihinde 2M Kablo Ticari Pazarlama ve İletişim Sorumlusu Emrah Kebabcı, Çorlu Mühendislik Fakültesi işbirliği ile Pazarlama ve iletişim trendleri konusunda öğrencileri bilinçlendirmek üzere gerçekleştirdiği Pazarlama ve İletişim eğitimine katılım oranı yüksekti.

Gerçekleştirdiği sunumda Emrah Kebabcı, pazarlama, pazarlama terimleri ve sosyal medya nedir, şirketler için sosyal medya nasıl etkin olarak kullanılır, dijital medyada reklam türleri nelerdir, satış mühendisliğinin pazarlama departmanı ile ilişkisi gibi birçok güncel konuya değindi. Öğrencilerin çalışmaya başladıklarında pazarlama departmanı ile hangi konularda çalışmaları gerektiğine değinen Kebabcı, öğrencilerin uygun bir şirket ve pozisyonda çalışabilmeleri için şimdiden kariyer planlaması yapmalarının önemine değindi. Enerji, ulaştırma (gemi & yat, demiryolları, karayolu tünelleri, havacılık), endüstri, inşaat, madencilik, petrokimya, jeotermal vb. gibi sektörlerde öğrenciler için birçok iş fırsatı olduğuna dikkat çeken ve öğrencilerde farkındalık oluşturmaya çalışan Emrah Kebabcı, öğrencilerin üniversite eğitimleri süresince kendilerini geliştirmelerini altını çizdi.

Öğrencilerin merak ettikleri soruların cevaplanması ile eğitim sona erdi.

Öğrencilere kariyer ve iş süreçleri hakkında yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen eğitim, sektör ve üniversite arasındaki ilişki açısından büyük önem taşıyor.

Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi

Çorlu Mühendislik Fakültesi Trakya Üniversite´ne bağlı olarak kurulmuş, 1993-1994 akademik yılında Çevre ve İnşaat Mühendisliği Bölümlerine öğrenci alarak öğretime başlamıştır. Fakülte, 2003-2004 yılında Makina Mühendisliği açmıştır. 2008-2009 döneminde Bilgisayar, Elektronik ve Haberleşme, Tekstil Mühendisliği Bölümlerine öğrenci alırken, 2009-2010 döneminde ise Biyomedikal Mühendisliği Bölümüne öğrenci almıştır.

Fakülte, başta Çorlu ilçesi olmak üzere bölge ve çevre illerindeki kaliteli mühendis ihtiyacını karşılamak, bölgede bulunan endüstri ve kamu kuruluşlarının problemlerine bilimsel çözüm üretmek, araştırma sonuçları ile bilimsel potansiyelini çeşitli etkinlikler ile çevre, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak amacını gütmektedir.

Alçak gerilim kablo üreticisi 2M Kablo, Türkiye’de öğrenci-firma-akademisyen işbirliğine destek sağlaması açısından sürekli olarak Türkiye’nin farklı bölgelerindeki mühendislik fakültelerine destek olmaya devam etmekte, staj imkanı ve fabrika gezisi konusunda öğrencilere destek vermektedir. Koaksiyel kablo, kontrol ve kumanda kabloları, enstrumantasyon kabloları, bilgi iletişim kabloları, BUS kablolar, dahili telefon ve yangın alarm kabloları, enerji ve tesisat kabloları, gemi yat kabloları, yangına dayanıklı kabloları, ses ve görüntü kabloları üretimi gerçekleştirerek, kablo sektörünün istek ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik projeler gerçekleştirmekte ve geliştirilen projeleri desteklemektedir.