İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl gerçekleştirilen “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasında HES Kablo bir kez daha ilk 100’de yer aldı. İSO 500 Listesi’nde 80. sırada yer alan HES Kablo, listede tüm kablo üreticilerini geride bırakarak kablo sektöründeki liderliğini bir kez daha tescilledi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının sonuçları açıklandı. İSO 500 listesinde HES Kablo bu yıl da kablo sektöründeki liderliğini koruyarak listenin 80. sırasında yer aldı. 2004 yılından bu yana Türkiye’nin lider kablo üreticisi konumunda olan HES Kablo, İSO 500 sıralamasındaki yeriyle Kayseri bölgesindeki tüm sanayi kuruluşları arasında da birinciliği elde etti.

1 milyar 167 milyon 826 bin TL’lik net satışı ile kablo sektöründeki lider konumunu sürdüren HES Kablo, 1974 yılında enerji kabloları üretmek üzere kuruldu. HES Kablo, 140‘a yakın ülkeye yıllık 110 milyon doların üzerinde ihracat yapmakta ve 40 yılı aşkın tecrübesi ile alçak, orta ve yüksek gerilim enerji kablosu, alüminyum iletkenler, bakır haberleşme kablosu, fiber optik kablo ve emaye bobin teli üretimini de kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. HES Kablo, kablo ve tel sektörünün tamamına hitap eden çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.