Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye’nin CEO’su Erkan Aydoğdu, Kablo Sanayicileri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

2000 yılında 14 firma ile kurulan Kablo Sanayicileri Derneği, Türkiye’de elektrik enerjisinin üretimi, iletimi, dağıtımı ve transformasyonunda  izoleli iletken ve kablo sanayisinin gelişmesi, büyümesi ve çağdaş seviyede tutulmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Kablo sanayinin önde gelen kuruluşlarını temsil eden dernek, sektörün ve üreticilerin sorunlarına çözüm önerileri getirilmesi, ülkemizde yatırım ve ihracatın artırılması, sektörün büyümesi, haksız rekabetin önlenmesi, kalite bilincinin ve denetiminin yaygınlaştırılması konularında faaliyet gösteriyor.

Prysmian Group Türkiye’nin CEO’su Erkan Aydoğdu, yeni dönemde görevi Mehmet Kavaklıoğlu’ndan devraldı. Aydoğdu, sorumlu olacağı yeni göreviyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Kablo Sanayicileri Derneği olarak, sektörümüzün geleceği açısından çok önemli olduğunu düşündüğüm ve geçmiş dönemde gerçekleştirilen, kalite bilincinin gelişmesini amaçlayan çalışmaları bu dönemde de artarak sürdüreceğiz. Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımızla birlikte, yeni dönemde sektörümüz adına önemli çalışmalar gerçekleştireceğimizi düşünüyorum. Deneyimlerimizi, derneğimizin çatısı altında, tüm sektörümüze taşımayı hedefliyoruz. Hayata geçireceğimiz projelerle, sektörümüzün kalite ve bilgi seviyesini yükseltmek üzere çalışacağız.”

Prysmian ailesine 1997 yılında katılan ve Üretim Planlama departmanında çalışmaya başlayan Erdoğdu, sektörde yerel ve uluslararası çapta önemli bir deneyime sahip. 2000 yılında İtalya’ya Proses Kaizen Mühendisi olarak giden Aydoğdu, 2001-2002 yılları arasında şirketin Avrupa’daki değişik fabrikalarında, sürekli iyileştirme ekiplerine liderlik yaptı. 2003 yılında Türkiye’ye dönen Aydoğdu, sırasıyla Lojistik Şefi ve Lojistik Müdürü; 2010 yılında ise Ar-Ge ve Lojistik departmanlarının Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Ocak 2015’ten bu yana, Prysmian Group Türkiye’nin CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam eden Aydoğdu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunudur.