Prysmian Group Türkiye, 19 Nisan’da Bilişim Altyapı Sistemcileri Derneği (BASİD) tarafından düzenlenen Data Center Türkiye 2017 Konferansı’nda yer aldı ve yapısal kablolamada yeni teknolojileri sektör profesyonelleri ile paylaştı.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye’nin Gümüş Sponsor olarak katılım sağladığı Data Center Türkiye 2017 Konferansı, 19 Nisan 2017 tarihinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da düzenlendi. Etkinlik kapsamında Fiber Optik Kablolamada Global Ürün Müdürü Tayfun Eren, “Yapısal Kablolamada Yeni Teknolojiler” başlıklı bir sunum yaptı.

Sektörün bir araya geldiği Data Center Türkiye 2017 Konferansı’nda, veri merkezleri parametreleri ve bilişim altyapı sektörü tüm boyutları ile değerlendirildi, sektöre dair en son gelişmeler çerçevesinde görüş alışverişi imkanı sunuldu. Bilişim Altyapı Sistemcileri Derneği (BASİD) tarafından düzenlenen Data Center Türkiye Konferansı’nda yeni teknolojiler ve çözümler de tartışıldı. Konferansa, teknoloji altyapısı sunan şirketlerin yöneticileri, bilgi işlem yetkilileri ve akademisyenler, veri merkezi entegratörleri ve yöneticileri, işletme müdürleri, BT yöneticileri, ağ, kablolama ve haberleşme mühendisleri, satınalma yöneticileri, mimarlar ve iş analistleri katıldı.

“Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu kapsamında her alanda yenilikçi çalışmalar yaptıklarını belirten Prysmian Group Türkiye’nin CEO’su Erkan Aydoğdu, “Veri aktarımı konusunda yeni teknolojilerin konuşulduğu bu konferans, sektör profesyonellerinin bir araya gelmesi ve güncel teknolojiler konusunda bilgi alışverişi yapılabilmesi bakımından önem taşıyor. Draka markalı ürünlerimizle, yapısal kablolama ve data center altyapılarında kullanılan günümüz teknolojisini daha da ileri taşımayı hedefliyoruzdedi.

Gün sonunda, katılımcılara teşekkür plaketlerinin de sunulduğu konferans kapsamında Prysmian ürünlerinin farklılaşan özelliklerini sektör liderleri ile paylaşacaklarını belirten Prysmian Group Türkiye Telekom Satış Direktörü Ufuk Çolak ise şu bilgileri verdi:

“Prysmian’ın ‘Draka UC Connect Yapısal Kablolama Sistem Çözümleri’ geniş bir Ar-Ge çalışmasının ürünüdür. Veri merkezleri, ofisler ve endüstriyel alanlar başta olmak üzere, evlerde de tercih edilen yapısal kablolama sistemi, günümüzde en büyük ihtiyaçlardan biri olan, daha çok verinin daha hızlı iletilmesi amacıyla kullanılıyor. Ar-Ge çalışmalarımızı, günlük hayatta kullanılan kabloların daha hızlı, daha ince olması ve daha az yer kaplaması üzerine odaklamış bulunuyoruz. Pazar ihtiyaçlarına ve günümüz teknolojilerine göre yeni nesil kablolar tasarlıyoruz. Geliştirdiğimiz ürünlerin standartlarını global otoriteler ile belirleyerek, kendi tasarımımız olan patentli kabloları ve bilgi birikimimizi sektöre sunuyoruz.”