Nexans Türkiye, geçtiğimiz Eylül ayında başlattığı çalışmaları takiben, sistem gerekliliklerini çok kısa sürede sağlayarak denetimleri başarıyla geçti,  ISO/IEC 27001 belgesini almaya hak kazandı.

“Hayata enerji verir” sloganıyla müşterilerine yüksek performanslı kablo ve kablo çözümleri sunan Nexans, bilginin “gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini” güvence altına alma hedefiyle başlattığı “ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği ve Yönetim Sistemi” (BGYS) projesini başarıyla tamamladı. Nexans, yapılan denetimlerde sistem gerekliliklerini çok kısa sürede sağlayarak, ISO/IEC 27001 belgesini almaya hak kazandı.

Proje kapsamında, şirket içinde farklı departman temsilcilerinin oluşturduğu BGYS komitesi kuruldu. Bu komite liderliğinde yürütülen çalışmalar kapsamında bilgi güvenliği farkındalığını artırmak amacıyla teknik ve davranışsal yetkinlikleri geliştirecek eğitimler düzenlendi, ofis ve üretim tesisleri içinde birçok yapılandırma ve düzenleme hayata geçirildi.

Nexans Türkiye Bilgi Teknolojileri Müdürü ve Bilgi Güvenliği Komite Başkanı Ergün Kurtulmuş projeyle ilgili olarak, “Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi,  elektronik bilgi varlıklarını korumak, yasal yükümlülüklere ve her türlü güvenlik gereksimlerine ilişkin ihlalleri önlemek, şirketin bu konudaki hedeflerini tanımlamak ve bu hedeflerle ilgili olarak tüm çalışanları ve ilgili tarafları bilinçlendirmeyi kapsıyor. 4 aylık yoğun bir çalışmanın sonunda ISO 27001 sertifikamızı almaktan ve ilgili tanımlamaları belirleyerek benimsemekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Diğer yandan, bilgi güvenliği, sadece bilginin gizliliğinin değil, bütünlüğünün ve kullanılabilirliğinin de sağlanması ile mümkün. Yani bu bizim için devam eden, aktif bir süreç anlamına geliyor” dedi.