Enerjinin dağıtım ve kullanımından mobilite çözümlerine, müşterilerinin ihtiyaçları için sistematik ve entegre çözümler sunan Nexans Türkiye, hayata geçirdiğiyeni ödeme platformu sanalpos.nexans.com

ile, dileyen müşterileri için ödemelerini kredi kartı ile uzaktan ve güvenli bir şekilde yapma seçeneği sunmaya başladı.

Nexans müşterileri, bundan böyle, Yapı Kredi Bankası (World özellikli tüm kartlar), Garanti Bankası (Bonus özellikli tüm kartlar), Ziraat Bankası, Halk Bankası ve İş Bankası kredi kartları ile esnek taksitlendirme seçeneğinden de faydalanarak ödemelerini daha kolay bir şekilde planlayabilecek.

Bu yeni platformun sağladığı bir diğer fayda ise, Nexans’ın direkt ve dolaylı müşterilerinden gerçekleşen tahsilatların, Nexans Türkiye’ye doğrudan ödeme olarak yönlendirilebilmesi. Bankalar tarafından sağlanan dönemsel kampanyalar ve yaratılan ek kredi limitleri de göz önünde bulundurulduğunda, nakit ve çek aracılığı ile yapılan ödemeler yerine tercih edilebilecek güçlü bir alternatif.

https://sanalpos.nexans.com/

Planning your payments is now easier with Nexans Turkey’s new payment platform

Offering systematic and integrated solutions to its customers’ unique needs, from the production and distribution of energy to mobility solutions, Nexans Turkey has started to offer its customers the option to make their payments remotely and securely with a credit card, with the new payment platform sanalpos.nexans.com.

From now on, Nexans customers will be able to plan their payments more easily by taking advantage of the flexible installment option with Yapı Kredi Bank (all cards with World features), Garanti Bank (all cards with Bonus features), Ziraat Bank, Halk Bank and İşbank credit cards.

Another benefit of this new platform is that collections from Nexans’ direct and indirect customers can be transferred to Nexans Turkey as direct payments. Considering the periodic campaigns provided by the banks and the additional credit limits created, it is a strong alternative that can be preferred over cash and check payments.

https://sanalpos.nexans.com/