1964’te kurulduğu ilk günden bu yana en büyük hedefi, her zaman imzasını attığı önemli çalışmalara yenilerini eklemek olan ve bu bakış açısını en iyi şekilde tanımladığına inandığı “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” sloganı ile hareket eden Prysmian Group Türkiye, başarılı bir yılı geride bıraktı. Prysmian Group Türkiye, 2016 faaliyet yılı sonuçlarının değerlendirildiği 54. Olağan Genel Kurul’unu 31 Mart 2017 tarihinde, yatırımcılarının katılımı ile hem elektronik ortamda, hem de Mudanya’daki şirket merkezinde gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Erkan Aydoğdu, genel kurulda yaptığı konuşmada, “Geçen yılın dinamiklerinin getirdiği zorluklara rağmen başarılı bir seneyi geride bıraktığımızı düşünüyorum. Kurulduğumuz ilk günden bu yana, firma olarak en büyük hedefimiz, her zaman, imzamızı attığımız başarılı çalışmalara yenilerini eklemek ve hep bir adım öteye gitmek oldu” dedi.

Toplantıda; bir önceki yıl ile karşılaştırıldığında yaklaşık yüzde 46’lık bir net kar artışı ile tamamlanan, 2016 faaliyet yılı sonuçları ve gündemdeki diğer konular değerlendirilerek, yatırımcıların görüşlerine ve tasdiklerine arz edildi. Bu çerçevede; 2016 yılı mali tabloları ve dipnotları ile Yönetim Kurulu’nun hazırladığı faaliyet raporu, TTK ve SPK mevzuatına göre hesaplanan, net dağıtılabilir dönem karının 7 milyon 33 bin 742 TL’sinin yatırımcılara temettü olarak dağıtılması, kayıtlı sermaye tavanının Sermaye Piyasası Kurulu’nun iznini takiben 170 milyon TL’ye çıkartılması Genel Kurul tarafından da onaylandı.

2016 yılında görev yapan tüm yönetim kurulu üyeleri de ayrı ayrı ibra edilerek, 2017 faaliyet dönemi için Yönetim Kurulu yapısı şu şekilde oluştu: Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Kongur, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Gökdağ, Yönetim Kurulu Üyesi          Fabio Romeo, Yönetim Kurulu Üyesi Andrea Pirondini, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aydın Pandır, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Tutan, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Canan Ediboğlu.

Yatırımcıların toplantı esnasında yönelttikleri tüm soruların yanıtlanması ve gündemdeki tüm konuların karara bağlanmasının ardından, Erkan Aydoğdu yaptığı kapanış konuşmasında, “Kabloda her anlamda lider ve en güvenli adres olarak, sektörümüze en üst noktada katkıda bulunmaya hiç vazgeçmeksizin devam edeceğiz. Dinamik ve konusunda uzman ekibimizle hep daha iyiye ulaşmak için çalışacağız.  Dünya lideri bir grubun Türkiye operasyonu olarak bize yakışan, alanında en prestijli projelerde yer almayı sürdüreceğiz. Türk Prysmian’a yıllardır güvenini esirgemeyen müşterilerimize, tedarikçilerimize ve özveri ile çalışan tüm personelimize teşekkür ediyorum. 2017 yılının ülkemize, sektörümüze ve yatırımcılarımıza değer katmasını ve şirketimiz için başarılı geçmesini temenni ediyorum” dedi.