Sektörde öncü çalışmaları ile lider olan Prysmian Group Türkiye, 6-8 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Solarex İstanbul Fuarı’nda solar kablolarını ve teknolojilerini sergileyecek.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, 6-8 Nisan 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex İstanbul’da yeni teknolojilerini tanıtacak.

Ülkemizde güneş enerjisi konusunu ele alan ilk ve tek fuar olan ‘Solarex Fuarı’nda, Türkiye’nin güneş enerjisi alanında üretim merkezi olması yolunda büyük adımlar atılmasına fırsat tanınıyor. Türkiye’de üretilen yeni ürünlerin bir arada sunulduğu bu platformda, sektörün lider firmaları ve temsilcileri buluşuyor.  Yerli ve yabancı güneş enerjisi dünyasının profesyonellerinin ve sektörün öncü kuruluşlarından üst düzey isimlerle tüketicilerin tek çatı altında bir araya geleceği bu fuarda, Prysmian Group Türkiye de ziyaretçilerine, kabloların ayrıcalıklı yapısı hakkında bilgiler aktaracak.

Solarex Fuarı’na katılımlarıyla ilgili olarak, Prysmian Group Türkiye Endüstriyel Satışlar Direktörü Mert Erden, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Bu sene Solarex fuarına ikinci kez katılacağız. Geçen yıl fuarda yarattığımız en büyük fark, 2015 yılında sektöre duyurduğumuz “Dikkat! Her Solar (PV) Kablo Aynı Değildir…” girişimini bir kez daha paylaşmak olmuştu; çevresel faktörlerin kablo üzerindeki etkilerini gerçek simülasyonlarımızla sektörle paylaşarak yanlış kablo seçiminin risklerini, kullanıcıların görsel olarak farketmelerine destek olmuştuk. Bu yıl da, yeni teknolojilerimizle sektörle bir araya gelmeyi heyecanla bekliyoruz.