Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar 2016 Ödülleri’nde, Prysmian Group Türkiye, ihracat ödülü ve sektör birinciliği kazandı.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilen, Ekonomiye Değer Katanlar 2016 Ödülleri’nde Elektrik-Elektronik sektörü birincisi oldu ve ayrıca, ihracat dalında ödüle layık görüldü.

BTSO’nun, kent ve ülke ekonomisine yüksek düzeyde katkı sağlayan iş dünyası temsilcilerini ödüllendirdiği tören, Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ekonomiye Değer Katanlar – 2016 Ödül Töreni’ne BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, meclis ve komite üyeleri ile Bursa iş dünyası temsilcileri katıldı. Bursa iş dünyasının gurur gecesinde 8 ayrı kategoride 71 ödül sahiplerini buldu. ‘Gelir Vergisi’, ‘Sektör Liderleri’, ‘Kurumlar Vergisi’, ‘Dönüşüm ve Fark Yaratanlar’,  ‘İhracat’, ‘En Başarılı KOBİ’ler’, ‘İnovasyon’ ve ‘İş Barışına Katkı Sağlayanlar’ kategorilerinde, kent ve ülke ekonomisine yüksek düzeyde katkı sağlayan Bursa iş dünyası temsilcileri ödüllendirildi.

Prysmian Group Türkiye de, aldığı iki ödülle Bursa’nın en başarılı şirketleri arasında olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Elektrik-Elektronik Sektörü birinciliği ve ihracat dalında kazandıkları ödülleri, Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu ile Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kongur, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun elinden aldılar. Konuyla ilgili olarak, Halil Kongur şunları söyledi: Yenilikçi ürün ve yüksek teknolojili üretim süreçleri firmamızın rekabette güçlü olduğu temel noktalar arasındadır. Ayrıca müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiğimiz büyük önem dolayısıyla, sektörümüzde de haklı bir liderliğe sahibiz. Bursa’nın en köklü ve başarılı şirketleri arasında yer alarak, BTSO’nun “Ekonomiye Değer Katanlar” Ödül Töreni’nden iki ödülle dönmek bizi son derece gururlandırmıştır.” Erkan Aydoğdu ise, aldıkları ödüllerle ilgili duygu ve düşüncelerini “ ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuz doğrultusunda her gün daha sağlam adımlarla ilerliyoruz. 2015 yılında toplam 990 milyon TL olan ciromuzun yüzde 29’unu ihracattan elde ettik. Büyük bir özveri ile çalışan, son derece deneyimli bir ekibe sahip olmanın avantajlarını, Türk kablo sektörünün içinde bulunduğu bu ortamda, aldığımız ödüllerle bir kez daha görüyoruz.” şeklinde ifade etti.

Prysmian Group bünyesinde, aynı anda enerji, haberleşme ve fiber optik kablo üretimi yapabilen ender fabrikalardan biri olarak öne çıkan Prysmian Group Türkiye’nin Mudanya fabrikasında bugün 22.000 farklı kablo üretimi yapılabiliyor. Bu ürünler, Türkiye pazarının yanında, çok geniş bir coğrafyayı kapsayan 40’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor.