Prysmian Group Türkiye, geleneksel A-Takımı Yetkili Satıcılar toplantısını, 11-13 Mayıs tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti, Atina’da gerçekleştirdi. Yurtdışı seyahati öncesinde, Prysmian Group Türkiye’nin yurtiçi Satış, Pazarlama ve Müşteri Koordinasyon Merkezi ekipleri ile yetkili satıcıları, yıllık değerlendirme ve CPR ile ilgili olarak Mudanya Montanya Otel’de bir araya geldi.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, 2017 yılı geleneksel A-Takımı Yetkili Satıcılar toplantısını 11-13 Mayıs tarihleri arasında, Atina’da gerçekleştirdi. Yaklaşık 80 kişinin katılımı ile gerçekleşen etkinliğin ev sahipliğini, Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu ve Yurtiçi Satış Direktörü Etem Bakaç yaptı. Etkinliğe, Prysmian Group Türkiye A-Takımı yetkili satıcıları ile birlikte Satış, Pazarlama ve Müşteri Koordinasyon Merkezi ekipleri de katıldı.

Atina’ya hareket etmeden bir gün önce, 10 Mayıs günü tüm Yetkili Satıcıları’nı Mudanya’da ağırlayan Prysmian Group Türkiye, seyahat öncesinde 10 Mayıs günü Montanya Otel’de gerçekleşen toplantıda, 2016 yılını değerlendirirken  2017 plan ve stratejilerini de Yetkili Satıcılarıyla paylaştı. Ayrıca, toplantının en önemli gündem maddelerinden olan ve 1 Temmuz 2017’den itibaren zorunlu olacak Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) hakkında, A-Takımı Yetkili Satıcılarına geniş bir bilgilendirme yapıldı.

11 Mayıs günü Atina şehir turu ve Acropolis ziyareti ile başlayan Yetkili Satıcılar Toplantısı’nın ikinci gününde ise, tüm katılımcılar gerçekleşen tekne turu kapsamında, Hydra Adası’nı gezme fırsatı buldular. Yunan gecesi konseptindeki Gala Yemeği’nde eğlenceli dakikalar yaşanırken, geleneksel ödül töreni de yapıldı. 2016 yılının En Yüksek Ciro Ödülünü İç Anadolu ve Karadeniz Bölge’den Oskar Elektrik kazandı. Her zamanki gibi aile sıcaklığı içerisinde geçen bu seyahat, keyifli hatıralarla son buldu.

Akılda kalan anılara yenilerinin eklendiği bu toplantıyla ilgili olarak, Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu şöyle konuştu: “Sürekli ve sürdürülebilir biçimdeki gelişimimizi, yıllardır farklı iş kanallarına yaptığımız uzun soluklu yatırımlara borçluyuz.  Ancak bunların içinde, Bayi kanalımız her zaman en temel ve yapısal kanalımız oldu. Bir yandan bu kanalımızı daha da geliştirirken, diğer yandan farklı iş kollarında da büyüyerek, her zaman olduğu gibi sağlıklı ve kalıcı adımlarla bu yolculuğumuza devam edeceğiz. Bunu da tüm paydaşlarımızla birlikte, pozitif bir bakış ve anlayış ruhuyla gerçekleştireceğiz. 1 Temmuz 2017’den itibaren zorunlu hale gelecek olan Yapı Malzemeleri Yönetmeliği’nin (CPR) bu yol haritamızda önemli bir dönemeç, hatta kaldıraç olacağına inanıyoruz. Toplum bilinci, kalite ve başka birçok konuda gittikçe daha da artıyor. Standartların çıtası daha da yukarıya çekiliyor; zira insan hayatının değeri hiçbir şey ile kıyaslanamaz. Kamu otoritelerinin daha da sıkılaştıracağı denetim mekanizmalarının yanı sıra, biz de bu yeni dönemde Prysmian Group Türkiye olarak, her türlü kalite ve kalitesizliğin yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz.”