Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından bu yıl 45’incisi düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar-2018 Ödül Töreni” Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımı ile gerçekleştirildi. 25 Aralık Salı günü gerçekleştirilen ödül töreninde, Prysmian Kablo “Sektör Liderleri” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından gerçekleştirilen, ‘Ekonomiye Değer Katanlar-2018 Ödül Töreni’nde “Kurumlar Vergisi” kategorisinde dokuzuncu sırada yer alırken, “Sektör Liderleri” başlığı altında, “Elektrik-Elektronik” kategorisinde birincilik ödülünü aldı. “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu ile çalışmalarına devam eden Prysmian Kablo, Bursa’nın büyümesine katkı sağlayan “Ekonominin Kahramanları” arasında öne çıktı. Prysmian Kablo’nun ödüllerini, firmanın CEO’su Erkan Aydoğdu ve Yönetim Kurulu Başkanı & Fabrika Direktörü Halil Kongur aldılar.

Türk ekonomisine değer katmak

Prysmian Kablo, aldığı ödülle Bursa’nın en başarılı şirketleri arasında olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Türkiye’yi gelecek hedeflerine taşıyacak en önemli kaynağın üretim yeteneği olduğunu vurgulayan Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuz doğrultusunda her gün daha sağlam adımlarla ilerliyoruz. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bize verilen bu ödüller, bizim için çok değerli. Büyük bir özveri ile çalışan, son derece deneyimli bir ekibe sahip olmanın avantajlarını aldığımız ödüllerle bir kez daha görüyoruz” dedi.

Törende; Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, İhracat, Vergi Özel Ödülleri ve Sektör Liderleri kategorilerinde 59 ödül sahiplerini buldu. Bursa iş dünyasının gurur gecesinde ödüller, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Meclis Başkanı Ali Uğur’un yanı sıra Bakan Mehmet Nuri Ersoy, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ve Efkan Ala, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın tarafından takdim edildi.