Grup, performans, servis ve ürün kalitesinde gösterdiği tutarlılık ile, bu ödülü almaya, ikinci defa layık görüldü.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri olan Prysmian Group, 2017 Airbus Elektriksel Tedarikçisi Ödülleri Töreni’nde, dünyanın en büyük uçak imalatçılarından Airbus’a hizmet veren tedarikçiler arasında, teknik, operasyonel ve ticari performans ile birlikte Aerospace BU alanında gerçekleştirilen önemli başarıların değerlendirmeye alındığı Elektriksel Tedarikçisi Ödülleri kategorisinde “Airbus Havacılık Endüstrisi Mükemmellik Ödülü 2017”ye layık görüldü.

En büyük uluslararası hava taşıtı üreticilerine ürün ve hizmetlerini sunan Prysmian Group, uzun yıllardır, özellikle Airbus ile olan iş birliğinde üstün bir performans sergilemeyi sürdürüyor. Prysmian, Airbus ile çalışan diğer tedarikçiler arasında, sahip olduğu verimlilik, endüstriyel performans ve hizmet kalitesi gibi özellikleri ile öne çıkıyor. Grup, 2016 yılında da üstün başarıları dolayısıyla bu ödüle layık görülmüştü.

Prysmian Group ile Airbus arasında, uzun yıllara dayanan bir iş ilişkisi bulunuyor. Prysmian bugüne kadar, Airbus’ın en son piyasaya sürülen A320 neo modeli ve teknolojik açıdan en gelişmiş model olan A350 modeli de dahil olmak üzere, tüm Airbus uçakları için on binlerce kilometre uzunluğunda kablo tedarik etti.

Bu ödül, Prysmian Group’un sadece üstün başarısını göz önüne sermekle kalmıyor; aynı zamanda, Prysmian’ın, Airbus’ın tedarik zinciri içerisindeki kilit rolünün ve önemli bir tedarikçi olarak performans, servis ve ürün kalitesinde gösterdiği tutarlılığın Airbus tarafından da takdir edildiğinin altını çiziyor.

“Airbus Havacılık Endüstrisi Mükemmellik Ödülü 2017” verilirken değerlendirmeye alınan kriterler arasında, ticari ve teknik imkanlar açısından operasyonel kusursuzluk, kalite ve lojistik, endüstriyel mükemmeliyet ve ortalama stratejik mükemmeliyet gibi özellikler bulunuyor. Hazırlanan değerlendirme raporunda, Prysmian Group’un bu kriterler kapsamında düzenli bir büyüme sergilediği görülüyor. Ortaya çıkan sonuçlar, Grup’un hem endüstriyel mükemmeliyetinin altını çiziyor; hem de müşteri taleplerini hızlı cevaplama ve müşteri ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılama gibi farklı özelliklerini de öne çıkarıyor.

Prysmian Group’un Üretim Direktörü Giacomo Sofia, alınan bu ödülle ilgili olarak; “Yetkinliğimiz, iş anlayışımız, takım oyunu duruşumuz ve müşterilerimizle kurduğumuz gerçek anlamda güçlü iş birliğine dayalı üstün başarımız sayesinde arka arkaya iki yıldır bu ödülü alıyoruz.” dedi. Prysmian Group Havacılık ve Uzay Bölümü Satış Direktörü Christophe Pelletier ise, olağanüstü bir ekip çalışması ve sıkı çalışmanın sonucu alınan bu ödülle ilgili memnuniyetini, “Biz Havacılık ve Uzay Satış ekibi olarak, daima mükemmele ulaşmak için çalışırız ve Airbus da bizi, her zaman daha yükseğe daha iyiye ulaşma arzusuyla teşvik eder.” şeklinde belirtti.

Prysmian Group bünyesinde gerçekleştirilen tüm çalışmaları ilgiyle takip ettiklerini ve bu çalışmalara paralel olarak, Türkiye’nin önemli projelerinde yer aldıklarını belirten Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu, “Prysmian Group’un sektörde 150 yıldan uzun bir tecrübesi var. Bugün Grubumuz, tecrübesiyle olduğu kadar teknolojik liderliği ile de kendi alanında öne çıkıyor. Biz de Prysmian Group Türkiye olarak, sektörünün lideri olan, ilklere imza atan, özel ve prestijli işler içerisinde yer alan bir grubun parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.