Prysmian Kablo, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı, 2017 yılı 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında, net satışlarını artırıp geçen yıla göre 38 sıra yukarı tırmanarak, Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yine yerini aldı.

 Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında, 2017 yılı net satışlarına göre 116. sırada yer aldı. Bir önceki yıl, İSO 500 sıralamasında 154. sıradaki yerini 38 basamak yukarı taşımayı başaran Prysmian Kablo’nun, 2017 yılı cirosu 1 milyar 312 milyon 488 bin 261 TL olarak açıklandı.

Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, “Türk kablo sektörünün öncüsü olarak, çalışmalarımızın sadece sektörümüzle sınırlı kalmadığını görmek ve Türk ekonomisine yaptığımız katkının karşılığını almak da bizim için çok değerli. Bugün İSO 500 sıralamasında yer almaktan mutluluk ve onur duyuyoruz. Ancak biz, 38 basamak yukarı çıkarken, sadece rakamlara odaklanmıyoruz. Bu süreçte her daim bizimle olan, bize güvenen iş ortaklarımıza, bu başarıda büyük payı olan çalışanlarımıza tek tek teşekkür ediyoruz. Her zaman dile getirdiğimiz gibi, 1964 yılından bugüne dek, biz her geçen gün bir adım ileriye giderken, aynı zamanda Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz.”