Bu yıl 19’uncusu düzenlenen “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2017 – Bilişim 500” araştırmasının sonuçları açıklandı. Kablo sektörünün dünya çapındaki lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, araştırma sonuçlarına göre “Donanım Alt Kategorileri” ve “Bilişim 500 Plus” olmak üzere 2 dalda birincilik ödülünün sahibi oldu.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, bu yıl “İş Dünyası Bilişim Rüzgârı ile Büyüyor” mottosuyla gerçekleştirilen “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2017 – Bilişim 500” araştırmasının sonuçlarına göre 2 dalda birincilik ödülü aldı. Donanım Alt Kategorilerinde, “Telekomünikasyon Alt Yapı Donanımı” konusunda birincilik elde eden Prysmian Kablo, Bilişim 500 Plus kategorisi “Bursa Şirketleri” dalında da birincilik ödülünü kazandı. M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri tarafından yapılan İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması sonuçları, İstanbul CVK Park Bosphorus Otel’de düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Kurulduğu 1964 yılından bu yana, yeniliklerin öncüsü olmayı hedefleyen ve çalışmalarını bu doğrultuda yönlendiren Prysmian Kablo, Donanım Alt Kategorileri “Telekomünikasyon Alt Yapı Donanımı” birinciliği ve Bilişim 500 Plus kategorisinde “Bursa Şirketleri” birinciliği ile Türkiye’nin 2017’ye damga vuran ilk 500 bilişim şirketi arasında yer aldı.

Türkiye’nin Telekomünikasyon alt yapısı Prysmian Kablo’ya emanet

Türkiye’de bilişim alanındaki kazanımlarını ortaya çıkaran “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2017 – Bilişim 500” araştırması hakkında konuşan Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu “Prysmian Kablo olarak; sektördeki başarılarımızı artırmaktan ve “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2017” araştırmasında 2 dalda birden birincilik ödülü almaktan dolayı oldukça mutluyuz. ‘‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’’ misyonumuzdan yola çıkarak, Türkiye’nin dijital dönüşümünü önemsiyor ve desteklemek için çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Türkiye’nin yükselmesine katkı sağlayan firmalar arasında olmak gurur verici” dedi.